Top Channel/ Shembet suvaja e një ndërtese historike në Shkodër, dëmtohet aktori

2 Просмотры
Издатель
Zona muzeale e “Gjuhadolit”, rrugica tradicionale e Shkodrës ishte mikpritëse e “Koliqianës”, shfaqjeve me anë të cilave aktorët e teatrit “Migjeni” po përcjellin tek qytetarët, në një formë artistike, veprat letrare të poetit Ernest Koliqi.


Për të ndjekur këtë vepër nuk munguan as miqtë nga Tirana.

Në përfundim, teksa aktori Simon Shkreli po tregonte për emocionet e kësaj shfaqje, një pjesë e fasadës së një prej godinave të Gjuhadolit u shemb duke dëmtuar një prej kolegëve të tij.

I lënduar mbeti aktori Nikolin Ferketa.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#Shkoder#Migjeni#TopChannel
Категория
Фильмы смотреть онлайн
Комментариев нет.