Top Channel/ Ahmed Kalaja tregon sulmin në xhami: Ishte i sëmurë mendor

8 Просмотры
Издатель
Imami i njohur Ahmed Kalaja, me lot në sy ka treguar atë që ndodhi brenda xhamisë ku ai predikon.


Sulmi ndodhi ndërsa besimtarët ishin duke u falur në xhami.

Hoxha tha se situata u vu nen kontroll shume shpejt dhe se shpresonte qe te mos ishte akt terrorist, por një veprim i nje personi me te meta mendore. Pas ngjarjes ai dha një intervistë për Top Channel, për në tepër ndiqni kronikën.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#AhmedKalaja#TopChannel
Категория
Фильмы смотреть онлайн
Комментариев нет.